Відкриття Центру педагогічної та управлінської досконалості для професійної (професійно-технічної) освіти в Україні
В Українській інженерно-педагогічній академії до Всеукраїнського тижня профтехосвіти України відбулася Стратегічна сесія-виставка «Педагогічна та управлінська досконалість у професійній та фаховій передвищій освіті України: партнерство та європейські стандарти».
Стратегічна сесія проводилася УІПА спільно з Директоратом професійної освіти Міністерства освіти і науки України, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Харківській області та Громадською спілкою «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти» в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE).
Програма заходу включала в себе цілий комплекс подій, а саме: стратегічну сесію, відкриття , виставку-презентацію «Підготовка фахівців у Харківській області на основі партнерства із закладами вищої освіти», тренінг-сесію «Педагогічна та управлінська досконалість у професійній та фаховій передвищій освіті України» та круглий стіл «Партнерство для підготовки викладачів професійної освіти в Україні та розбудова Асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти».
Серед почесних гостей та ключових спікерів стратегічної сесії-виставки стали: генеральний директор директорату професійної освіти МОН України – Ірина ШУМІК; директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – Анжеліка КРУТОВА; головний технолог АТ «Українські енергетичні машини» – Михайло ІЩЕНКО; експертка з аналітичних питань Національного Еразмус+ офісу в Україні, координаторка Національної команди експертів з реформування вищої освіти – Жанна ТАЛАНОВА; координатор проєкту Erasmus+ PAGOSTE, професор Університету міста Констанц, Німеччина – Томас ДАЙСІНГЕР; директорка Науково-методичного центру професійно-технічної освіти в Харківській області – Тетяна РУСЛАНОВА; завідувачка лабораторії зарубіжних систем професійної освіти і навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України – Олександра БОРОДІЄНКО; директор Інституту професійних кваліфікацій, радник Конфедерації роботодавців України – Родіон КОЛИШКО; проректор з навчально-методичної роботи Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка – Ігор ГЕВКО.
Захід проводився у гібридному форматі, передбачав роботу в режимі офлайн та онлайн за допомогою сервісу Google Meet, а також трансляцію у сервісі YouTube.
Загалом до участі у стратегічній сесії долучилося більше ніж 600 осіб. 540 осіб зареєструвалося до онлайн-участі і більше ніж 60 до безпосередньої участі в стінах Української інженерно педагогічної академії.
Серед них: більше ніж 50 викладачів, 45 майстрів виробничого навчання та 65 представників керівного складу закладів професійної (професійно-технічної) освіти; більше 100 методистів обласних навчально-методичнх центрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 76 викладачів та 81 представник керівного складу закладів фахової передвищої освіти, 106 викладачів та 30 представників керівних кадрів закладів вищої освіти.
Також до стратегічної сесії-виставки зареєструвалися представники Міністерства освіти і науки України, Національного ЕРАЗМУС плюс офісу, команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України, представники громадських організацій.
Географічно у стратегічній сесії-виставці взяли участь представники ЗВО, ЗФПО, ЗП(ПТ)О та НМЦ з усіх регіонів України, а також з Німеччини.